Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSВівторок, 28.11.2023, 13:21

РОКИТНЕНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ НОВОВОДОЛАЗЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Меню сайту
Форма входу
Пошук

Історія навчального закладу

 

      Перша земська школа з п’ятирічним терміном навчання в селі Рокитному була відкрита у 1912 році. Директором її був Кулик Іван Григорович. Школа розміщалася в будиночку, в якому було два класи з великими вікнами та коридором.       

       У 1927-1928 рр. в центрі села було збудоване приміщення нової школи. До 1950 року вона була семирічною. Після смерті Кулика І.Г. директорство прийняла його дружина Кулик Марія Микитівна. Вона була директором до 1941р., початку Великої Вітчизняної війни.

       За роки війни село декілька разів переходило із рук в руки. Під час окупації приміщення школи служило комендатурою. Діти в ці роки не навчалися. Після приходу Червоної армії  в школі розміщувався госпіталь: у класах на підлозі розміщували тяжко поранених солдат. Місцеве населення приносило продукти харчування, перев’язочний матеріал.        

       Після визволення села, 8 вересня 1943 року, школа знову відкрила двері учням. Тепер разом з малими дітьми тут навчалися й діти–переростки. Школа була переповнена, але бажання вчитися було великим. Зошитів і підручників фактично не було, діти писали на шматочках газетних сторінок. До 1948 року директором школи був Горбуль Василь Лукич.

       З 1948 року директорство прийняв Кучеренко Михайло Якович, пропрацювавши на цій посаді до 1975 року. Під час його директорства, в 1950 році, школа була реорганізована в середню, і вже через два роки випускники одержали документи про середню освіту. В ці роки в школі навчалося до 450 учнів не тільки з Рокитного, а й з навколишніх сіл: Одринки, Мокро-Рокитного, Капонівки, Вільхуватки, Ватутіно. Навчання відбувалося у дві зміни.  Із-за великої кількості дітей в 1960 році було добудовано другий корпус школи, а це чотири класних кімнати і підвальне приміщення, в якому розмістилися майстерні та кабінет хімії. У 1948 році в школі було створено гурток юннатів, керівником якого був Михайло Якович. За школою було розбито дослідні  ділянки (до 1га), на яких учні проводили спостереження за розвитком і ростом рослин, а також посаджено яблуневий сад. Влітку, під час канікул, учні розводили гусінь шовкопряда аж до утворення коконів, які вони здавали на станцію шовківництва, де виготовляли шовкову нитку. При школі діти займалися й розведенням кроликів. У 1954 та 1956 роках гурток юннатів був учасником Всеукраїнської сільськогосподарської  виставки у Москві.  А в грудні 1957 року Указом Президії Верховної Ради УРСР за заслуги в розвитку народної освіти  Кучеренку Михайлу Яковичу було присвоєно  звання Заслуженого Вчителя Школи Української РСР.        

      З 1975 до 1981 рр. директором школи був Чегринець Петро Іванович, який, до цього, з 1950 року, був завучем. Будучи ще й вчителем історії, кожного року він організовував пішохідні та велосипедні краєзнавчо-туристичні походи. В 1981 році директором була призначена Ярошенко Валентина Кузьмівна. На цій посаді вона працювала до 1993 року, коли після її виходу на заслужений відпочинок школу очолила Жирова Ольга Олексіївна.          

     У 1993 році стара будівля школи  була знесена, і учні почали навчатися в приміщенні колишньої колгоспної контори. В 1996-2002 рр. директором школи була Прийма Любов Сергіївна, а з 2002 року і по цей час на посаді директора працює Хихля Наталія Михайлівна.  

     Оскільки будівля була не пристосована до умов школи, багато чого необхідно було зробити. І з приходом нового директора зміни не забарилися: було побудовано котельню, проведено воду, облаштовано туалети, встановлено новий паркан, повністю замінено старі вікна й двері на сучасні, побудовані нові приміщення бібліотеки й шкільного музею, встановлено нові комп’ютери, оновлено меблі тощо. Ініціативність директора, підтримка педагогічного колективу й батьківської громади, а також спонсорська допомога  людей, небайдужих до школи, сприяють процвітанню школи, яка з 1 листопада 2012 року реорганізована в навчально-виховний комплекс, а з вересня 2018 року - у ліцей.

  

      З 1952 року зі стін школи вийшло понад 1200 випускників. З них закінчили школу із золотою медаллю 20 учнів, а з срібною – 58. Багато колишніх учнів школи стали працівниками сільського господарства й промисловості, медицини й культури, вчителями й вихователями, військовослужбовцями, працівниками державних служб. Випускник школи Скринник В.В. є членом Союзу художників України. Багато з випускників отримали вчену ступінь – Гриценко А.В., Пелюшенко Ю.І.,Півненко В.П.,Кучеренко Є.І., Тесленко В.М.,Фадєєв В.А., Лях А.В. та інші.  

 

Фото

1. Будівля старої школи

2. Педагогічний колектив школи. 1949 р.

3. М.Я.Кучеренко

4. На дослідній ділянці. Посвідчення учасника ВСХВ.1956 р.

5. Рокитненський ліцей сьогодні.

 

 

Календар

Copyright MyCorp © 2023
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz